24 Ağustos 2007

Tolga

Tolga'm
Bir Nisan günüydü, yıllardan 2000. Hani gerçekten güneş gibi doğdu derler ya, aynen ölye oldu. Canım, birtanem, dünyalar kadar değerli Tolga'm dünyaya geldi. Ben doğumunda orada olmuş olsam da ne ilk yaşını ne de hiçbir yaşını kutlarken yanında olamadım. Malum çok uzaktaydım ve o mutlu ve özel günlerinde yanında olamamak hiçbirşeyin koymadığı kadar kötü koyuyordu bana. En büyük korkularımdan biri beni benimsememesi, sevmemesi veya bir yabancı gibi görmesiydi.

Sağolsunlar annem ve ablam bu konuda çok güzel bir iş başardılar. Benim de kendime özgü taktiklerimle yıllar boyu yakınlaşan bir ilişkimiz ve çoğalan bir sevgimiz oluştu (Allah nazardan korusun). O'nu o kadar çok seviyorum ki sanki kendi çocuğum O. Hatta bazen O'na olan tavırlarımda kendi çocuğuma hazırlık yapıyormuşum gibi geliyor. Ama o kadar çok seviyorum ki sanki sadece Tolga bana yetermiş gibi de geliyor bazen. Kendi çocuğum olunca sanki Tolga'ya yeterli sevgi veremeyecekmişim gibi geliyor... Tabi bunlarda ailevi olayların, Tolga'nın o minicik bedeni ve gencecik ruhuyla yaşadığı duygusal travmalardan dolayı duyduğum muthiş hassasiyetin büyük rolü kesinlikle var.

Bugün ablamları aradım telefonda. Aslında amacım çok farklıydı, yani olaylar hiç ilk başta planladığım gibi gitmeden birden karşımda Tolga'mı "ALO" derken buldum. Ben Tolga'yla çok defa telefonda konuştum. Ülke ziyaretlerinde bulunduğum yazları ve kısa yılbaşıları hariç de hep telefonda geçti sohbetlerimiz aslında; bir de yeni webcam olayımız var tabi :) Sesi o kadar güzeldi ki... Yumuşacık, billur gibi bir ses ve ne kadar da saf! Eskisi gibi dili beyninden hızlı da çalışmıyor veledin. Eskiden kafasından geçen onlarca şeyi biran önce anlatmaya çalışır ama kendisine yetişemeyip yarı yolda bırakan dili yüzünden bir cümle bitmeden diğerine geçerdi. Şimdi düzgün cümleler kuruyor ve "ben artık koca adam oldum" dercesine benimle sohbet ediyordu. Allah'ım bu ne güzel bir duygu ya!!! Büyük bir aşkla seviyorum ben bu çocuğu...

Tolga ilerde birçok dalda ve birçok farklı şekilde onlarca canı derinden yakacak. Zekası, ruhu, tipi, karakteri, herşeyiyle çok farklı ve çok üstün bir çocuk olacak. Belki de ailemden duymaya alışık olduğum o büyük gururu katlayarak devam ettirecek. Ben de dayısı olarak bunun olması için ne gerekiyorsa yapacağım. Hakettiği yerlere gelebilmesi için üzerime ne düşüyorsa fazlasını yapacağım. Ah be Tolga'm, bu sene de yeni yaşını seninle kutlamayacağım ama inan bana gün gelecek sana en güzel kutlamaları yaşatacağım... SENİ ÇOK SEVİYORUM!!!

ugurarcan | 18:41 | 24-Ağustos-2007 | KCo.-TS